Żywiecka baza noclegowa

Pisząc o Żywcu nie sposób nie wspomnieć o bazie noclegowej i gastronomicznej, która jest dość dobrze rozwinięta jeśli chodzi o położenie i liczbę turystów odwiedzających miasto. Na uwagę chętnego na nocleg w Żywcu turysty zasługuje hotel Dębina położony w odległości 3 km od centrum miasta, który oferuje bardzo bogato wyposażone pokoje z węzłem sanitarnym. Ponadto dla gości hotelu udostępniona jest za dodatkową opłatą strefa wellnes i spa, gdzie po długim i męczącym dniu zwiedzania lub chodzenia po górach mogą odpocząć sobie w przytulnym zaciszu gabinetów odnowy biologicznej.

Inny obiekt noclegowy, który również wzbudził zainteresowanie podczas ostatniej wycieczki do Żywca to Pokoje Gościnne u Meresa, które leżą w odległości 4 km od centrum miasta. Jak poprzednio opisywany obiekt Pokoje u Meresa oferują odnowę biologiczną, w pełni wyposażone pokoje z łazienkami, telewizorami i bezprzewodowym internetem. Dodatkowo obiekt zapewnia całodniowe wyżywienie.

Amatorom sportów wodnych i spędzania wolnego czasu nad wodą, bez wątpienia i z czystym sumieniem polecić można Ośrodek Wypoczynkowy Nad Jeziorem, który zlokalizowany jest w cichej, spokojnej, urokliwej okolicy Jeziora Żywieckiego. Prócz pokoi z węzłem sanitarnym ośrodek ma do dyspozycji swoich gości wyposażony aneks kuchenny z piekarnikiem i lodówką. Miejsce to polecane jest dla osób żeglujących, lubiących wodę i aktywny wypoczynek oraz wspaniałe widoki na jezioro i okoliczne góry.

Kolejnym miejscem noclegowym z kategorii tych o niższym standardzie, ale co za tym idzie również o wiele tańszym jest Hostel ComfortExpress. Położony jest w odległości 2,5 km od Żywca i jego największych atrakcji. Innym obiektem oferującym noclegi jest Ośrodek Wypoczynkowy Fregata leżący nad Jeziorem Żywieckim, oferujący prócz wygodnych i komfortowych pokoi również prywatną przystań żeglarską oraz możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych. Dodatkowym bardzo ważnym i dużym atutem szczególnie dla rodzin z dziećmi jest basen ze zjeżdżalniami, boisko, plac zabaw i inne atrakcje umilające spędzanie wolnego czasu. Miejsce to jest istną kolebką żeglarstwa, z którym Jezioro Żywieckie nierozerwalnie się kojarzy.

1 Comment

  1. Jak najbliżej jeziora poproszę ten nocleg :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>