Bardzo rzadko się zdarza, aby mała dziewczynka nie marzyła o byciu księżniczką. Nadal jednak nie wiadomo, czym to jest tak naprawdę spowodowane. Wielu psychologów uważa, że jest to uwarunkowane genetycznie. Każda młoda kobieta chce być najważniejsza i poznać swojego księcia z bajki. Bardziej sceptyczna grupa uczonych uważa, że główną przyczyną tej potrzeby są media masowe. To właśnie w nich kreowany jest obraz kobiety z prostego domu, która przeobraża się w piękną księżniczkę. I to właśnie niemu ulegać mają młode damy. Czy to zjawisko jest złe, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Nie ma przecież nic złego, aby marzyć o wspaniałym życiu w luksusie i sławie, prawda? Oczywiście, o ile marzenie nie przeobraża się w manię. Rzeczywistość bywa jednak odmienna. Bardzo często, jak nie zawsze, nic z tych marzeń nie wychodzi. Co powiecie jednak, aby choć na kilka dni poczuć się jak księżniczka? Można to w prosty sposób uzyskać zamieszkując w zamku. Słowo „prosty” jednak powinno znaleźć się w cudzysłowie, ponieważ wcale takie nie jest. Zakup pałacu czy zamku dla wielu z nas jest po prostu niemożliwy. Można jednak coś temu zaradzić. Rozwiązanie jest jedno, trzeba wynająć zamek na kilka dni, a będąc bardziej szczegółowym wynająć pokój w takim budynku. I to już jest całkiem realne, prawda? Możemy to zrobić na przykład w Zamku w Nowęcinie, czyli małej miejscowości turystycznej, która położona jest niedaleko morza.

Zamek w Nowęcinie umiejscowiony jest na niewielkim wzgórzu, z którego rozciąga się panorama Sarbska, czyli dość sporego nadbrzeżnego jeziora. Kompleks pałacowy datowany jest na szesnasty wiek, choć nie przypomina on już budowli z tamtych lat. Spowodowane jest to wieloma modernizacjami i pracami naprawczymi, które wykonano w ciągu setek lat. Jego aktualny wygląd zaliczany jest do neogotyku. Wielkim atutem tej nieruchomości jest park krajobrazowy, którym otoczony jest zamek. Znajdują się w nim starodrzewia, a także dziewiętnastowieczna kaplica grobowa. Wybierając się w to miejsce, pamiętajmy jednak o zarezerwowaniu dużo wcześniej miejsca, ponieważ baza noclegowa posiadłości jest niewielka.

Nowęcińska baza zaprasza turystów i oferuje różnorodną bazę noclegową. Możemy wynająć tu miejsca do spania w jednym z licznych hosteli, pensjonatów, kwater prywatnych, agroturystyk czy pól namiotowych. Ofert jest tak wiele, że każdy – nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu miejsce, które spełni wszystkie jego oczekiwania.