Wetlina to mała wioska leżąca na południu Polski w sercu Bieszczad, nad potokiem Wetlina. W czasie II wojny światowej Niemcy zniszczyli tę wieś prawie całkowicie, a ludzi wysiedlono. Dopiero pod koniec lat 50., miejscowość zaczęła się na nowo rozwijać. Pierwsi osiedlili się tutaj pracownicy leśni, który uciekając przed prawem z innych stron Polski, szukali pracy i dachu nad głową. Powstało wówczas Nadleśnictwo Wetlina. Od tamtego czasu wieś systematycznie się zaludniała i zmieniała. Dzisiaj wioska uchodzi za miejscowość turystyczno-wypoczynkową. Szeroko rozbudowana baza noclegowa () oferuje wiele miejsc dla turystów. Ponieważ coraz więcej osób odwiedza te strony, liczba noclegów ciągle rośnie. Powstają nowe bary i sklepiki, a także miejsca, gdzie można kupić pamiątki.

Wetlina (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wetlina) stanowi najlepszą chyba w Bieszczadach bazę wypadową na pobliskie szczyty. Samym grzbietem Połoniny Wetlińskiej przebiega czerwony szlak turystyczny, a po stronie południowej niebieski szlak graniczny. Wszystkie te szlaki są ze sobą połączone, więc istnieje wiele możliwości na ich pokonywanie. Za każdym razem możemy wybrać inną kombinację i poznać nowe tereny. Połoniny – rozległe, nasłonecznione, porośnięte wysoką trawą, nadają bieszczadzkiemu krajobrazowi charakterystycznego piękna. W Wetlinie odbywają się koncerty i różne imprezy. Każdy, kto marzy o wypoczynku w pięknym, dzikim, zielonym, miejscu, powinien wybrać właśnie to miejsce. Kiedy przyjeżdżamy do tej otulonej drzewami wioski, mamy wrażenie, że znaleźliśmy się w jakiejś sielskiej wsi, gdzie czas się zatrzymał. A przecież kilka kilometrów stąd biegną słynne bieszczadzkie serpentyny, którymi w krótkim czasie możemy dojechać w różne zakątki Bieszczad. Te cudowne dziewicze tereny, ściana lasu, wspaniałe wzgórza i połoniny, śpiew ptaków i szum strumyków pozwalają zostawić za sobą gwar wielkich miast. Tutaj naprawdę odpoczywa się od wszystkiego. Wędrując ku górze, w dole zostawiamy wszelkie zmartwienia i kłopoty, wyciszamy się.

Wystarczy już sam weekend w Wetlinie, żeby odpocząć i zrelaksować się. Taki czas spędzony na łonie natury w tej magicznej krainie pokazuje, że jest to idealne miejsce do spacerów, wędrówek, aktywnego spędzania czasu albo do zwykłego leniuchowania z książką w ręce w cieniu drzewa. Warto skorzystać z wolnych dni i zarezerwować nocleg w Wetlinie. Każda pora roku jest odpowiednia, żeby tutaj przyjechać.