Unieście to miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim. Niegdyś wraz z Mielnem tworzyło jedno miasto, dziś co prawda są rozpatrywane jako dwie odrębne miejscowości, jednak turyści chętnie korzystają z atrakcji obydwu miejsc. Położone na mierzei pomiędzy Bałtykiem a Jeziorem Jamno jest idealnym miejscem na wakacje.

Atrakcje Unieścia i Mielna

Plaża to duży atut tej nadmorskiej miejscowości – szeroka i piaszczysta pozwala leniuchom i aktywnym spędzić czas zarówno na opalaniu się, jak też na kąpielach w morzu czy grze w piłkę. Nie każdy wie, że niegdyś Unieście było osadą rybacką, również dziś tradycja pozostawiła po sobie echo, a w miejscowości znajduje się przystań. Spędzając tu urlop trzeba wybrać się na spacer w miejsce, w którym można nie tylko zobaczyć z bliska kolorowe kutry oraz łodzie, ale również kupić ryby świeże lub wędzone – w żadnej innej części Polski nie dostanie się tak pysznych. Warto zwrócić uwagę na kotwicę – pomnik powstały ze względu na pamięć o rybakach, którzy wyruszyli w morze, lecz z niego nie wrócili.

Promenada Przyjaźni jest jednym z dłuższych deptaków polskiego wybrzeża. Prowadzi ona aż do Mielna, przy niej znajduje się wiele punktów gastronomicznych, a także obiektów służących turystom za bazę noclegową. Wieczorami nie można się tu nudzić, ponieważ odbywają się zabawy i dancingi pod gołym niebem. Każdy kto przyjechał do Unieścia powinien wybrać się także nad Jezioro Jamno. Będzie to nie lada gratka dla każdego, niezależnie od tego czy lubi aktywność fizyczną czy raczej nie. Na brzegu można znaleźć wypożyczalnie sprzętu: rowerków wodnych, czy łodzi wiosłowych. Ponadto świetnie będą się tam czuć wędkarze, gdyż w wodach nie brakuje różnych gatunków ryb. Każdy kto chciałby spróbować swoich sił na desce windsurfingowej także powinien tu być.

Unieście noclegi

Dzięki modernizacjom w kwestiach turystycznych, nocleg w nadbałtyckim kurorcie wykupiło już mnóstwo osób. Ci, którzy lubią spędzać czas aktywnie i na dobrej zabawie powinni wybrać na bazę noclegową agroturystykę albo domek letniskowy. W ciągu dnia nie brakuje tu rozrywek, a wieczorem można odpocząć w ciszy i spokoju.