Ciekawych i pięknych miejsc w Polsce nie brakuje i prawdopodobnie każdy zdaje sobie z tego sprawę, w końcu nawet szukając pięknych i ciekawych miejsc na zagraniczne wycieczki, nie zastąpimy tymi, które dostępne są u nas. Oczywiście każdy turysta ma swój gust i niektórzy wolą odpoczywać przy błękitnej wodzie, w bardzo wysokich temperaturach, jednak dla osób, które wolą spędzić czas na łonie natury, doskonałym wyborem będzie taka miejscowość jak chociażby Tylicz.

Jest to niewielka wieś, która liczy około 2 tysiące mieszkańców, jednak bez dwóch zdań charakteryzuje się bardzo mocną historią, która trwa już od XI wieku, czym nie mogą nawet pochwalić się duże miasta położone w Polsce centralnej, uznawanej często za najbardziej rozbudowaną. Tylicz usytuowany jest w bliskiej odległości od granicy ze Słowacją oraz od popularnego kurortu turystycznego, jakim jest Krynica-Zdrój. Baza noclegowa [] może nie jest szczególnie mocno rozbudowana, jednak powinien to być ogromny plus dla wszystkich, którzy, jadąc na wakacje, chcą uniknąć ogromnej liczby turystów, a co za tym idzie kolejek i bardzo wysokich cen, dosłownie w każdym miejscu.

Jeśli zastanawiamy się, czego możemy się spodziewać w kwestii atrakcji, to przede wszystkim musimy nastawić się na kontakt z naturą, przecież jest to miejsce w województwie małopolskim [https://pl.wikipedia.org/wiki/ma%C5%82opolskie], które słynie z pięknych krajobrazów i bardzo rozbudowanej, pięknej i często dzikiej natury. Kolejnym ogromnym plusem, który powinien być atutem dla wszystkich przyjeżdżających, szukających zupełnie nowych atrakcji, jest fakt, że w okolicy znajdują się różnego rodzaju źródła i odwierty, z których pozyskiwane są wszelkie wody mineralne. Osoby zainteresowane historią, zobaczą tutaj również dużą ilość pięknych, starych cerkwi.

Tylicz nie jest bardzo popularnym miejscem wśród wszystkich turystów, więc nie musimy się martwić, że będziemy musieli stać w długich kolejkach i płacić za wszystko bardzo wysokie ceny, tak jak to często bywa w popularnych kurortach turystycznych.