Kiedy już jest się w Jastarni, trzeba koniecznie zobaczyć port morski. To jedno z najbardziej charakterystycznych dla tego kurortu nadmorskiego miejsc. Idealne, kiedy chce się pospacerować patrząc na wodę, statki i na mający w sobie wiele uroku i romantyzmu ruch portowy. Taki spacer to wspaniały sposób na odprężenie się i dodanie sobie zdrowia. W porcie cały czas coś się dzieje. Jest on przeznaczony zarówno dla floty rybackiej, jak i dla żeglugi turystycznej. Pojawiają się więc statki różnego typu.

Choć wśród bazy noclegowej są pełne atrakcji hotele, z których można by było nie wychodzić, to Jastarnia jest tak ciekawym miejscem, że warto ją poznawać. Samo wspaniałe morskie powietrze zachęca do zwiedzania okolicy. Przyciąga także plaża i kąpieliska. Przyciągnie też port pełen statków oraz ludzi spacerujących i zwiedzających oraz korzystających z niego czy tu pracujących. Do portu morskiego zajdzie się z początku choćby z ciekawości, a później może stać się to nawet jedno z bardziej ulubionych miejsc. Na pewno będzie jednym z ciekawszych do spacerowania. Z pewnością na miejsce wybierane do odwiedzenia w pierwszej kolejności wybiorą go sobie pasjonaci morza. Dla nich dodatkową korzyścią z takich spacerów może być poznanie innych osób pasjonujących się morzem. Takie osoby szukając, jakie noclegi Jastarnia może im zaoferować, najlepiej zrobią, jeśli znajdą sobie jakieś w miejscu nie tak bardzo oddalonym od portu. Będzie można zajść sobie do portu rankiem, by pospacerować i w taki miły i zdrowy sposób zacząć dzień. W porcie zobaczyć można statki pasażerskie oraz rybackie. Wpływają tam także statki transportowe. Znalazło się także miejsce dla sportowych. Jest nawet ośrodek żeglarstwa. Od Zatoki Puckiej port oddzielony jest przez dwa falochrony.

Warto przyjść, jak już będzie się w Jastarni i zobaczyć to wszystko. Miejsce urokliwe, wyjątkowe, zachęcające do spacerów. Warto odwiedzać je o różnej porze dnia, by najlepiej poczuć jego specyfikę.