Wiele osób z prawdziwą przyjemnością wybiera się na letni wypoczynek w górach. Coraz więcej z nich ceni sobie możliwość spędzenia w tych stronach sezonu letniego. Warto przy tym wziąć pod uwagę bazę noclegową w Poroninie [przeglądaj: ]. Jest to podhalańska, niewielka miejscowość, położona niespełna siedem kilometrów, od Zakopanego przez co spędzając tu wakacje, znakomicie można czerpać pełnymi garściami z atrakcji turystycznych zarezerwowanych dla tego słynnego miasta, które słusznie określa się zimową stolicą Polski.

Warto przy tym wiedzieć, że miejscowość Poronin była znana jako kurort letniskowy już kilkadziesiąt lat temu. Przybywali tu wybitni artyści, przede wszystkim Jan Matejko, który nieodzownie kojarzy się nam z Krakowem z okresem Młodej Polski i z Zakopanem. Bywał tu także Kazimierz Przerwa Tetmajer – wybitny twórca, jak też Jan Kasprowicz czy też Leopold Staff. Poronin kojarzy się nam także z wielkim przywódcą Włodzimierzem Leninem. Okolica jest znana od wieków i z pewnością tak zostanie.

W okresie zimowym nagminnie przyjeżdżają tu narciarze aby skorzystać z obficie przygotowanej bazy noclegowej w Poroninie. Znajduje się tu bowiem bardzo słynna narciarska skocznia, która nazywała się Galicowa Grap. Wyczynowemu uprawianiu sportu sprzyja ukształtowanie terenu. Kiedy tylko znikają śniegi, turyści wiernie pozostają w tej okolicy. Przyjeżdżają tu po to, aby chodzić po górach, zdobywać je oraz odpoczywać tu w atmosferze zieleni, gdzie naprawdę czas płynie pięknie, zaś można czerpać stąd tylko to, co dobre.

Warto przy tym wiedzieć, że miejsce jest zasobne w tereny ekologiczne. Znajduje się tu bowiem Tatrzański Park Narodowy, w którym rosną rzadko spotykane rośliny oraz żyją zwierzęta. Bez problemu spotkać to można świstaka, który jest symbolem Tatr. Bardzo blisko stąd jest do Bukowiny, gdzie koniecznie trzeba odwiedzić termy. Jest to imponujący basen, który sprawi wiele przyjemności wszystkim tym, którzy dbają ciało. Takich atrakcji jest znacznie więcej. W okolicy znajduje się rzeka, nad którą przyjemnie płynie czas. W Poroninie spędzić można udane wakacje. Jest tu naprawdę wiele licznych atrakcji, których nie zakosztujemy w innych zakątkach kraju.