Ustronie Morskie to znakomita miejscowość pod względem wypoczynku. Znajduje się nad Morzem Bałtyckim, bardzo blisko Koszalina i Kołobrzegu. Niewątpliwą atrakcją jest dziesięciokilometrowe pasmo bardzo czystych i pięknych plaż z wybrzeżem klifowym oraz dwa molo, jedno w Sianożętach a drugie oczywiście w Ustroniu Morskim, oba mają około 100 metrów długości wgłąb Morza Bałtyckiego. Morze Bałtyckie i plaże to nie są jedyne atrakcje w okolicy Ustronia Morskiego.

Bardzo ciekawą atrakcją jest kino 7D, które jest bardzo popularne wśród tego typu miejsc turystycznych. Jest to kino najnowszej generacji, które pozwala nam oprócz zobaczenia efektów 3D, poczuć inne wrażenia. Poczujemy wiatr, zmianę temperatury powietrza, dotyk na plecach, zapach, bąbelki, lekki deszczyk wodny, łapanie za nogi, wibrację oraz ruchy fotela. Nagłośnienie również nie należy do tych najzwyklejszych. Oprócz dużego nagłośnienia w sali są w fotelach przy głowie umiejscowione malutkie głośniczki, które potęgują znakomite efekty. Kino oferuje kilka rodzajów filmów, zazwyczaj mamy do wyboru komedie, horror albo film przyrodniczy. Są to krótkie, kilkunastominutowe seanse a ich koszt to około 12 złotych za osobę.

Kolejną atrakcją jest paintball, który jest dostępny w Ustroniu Morskim. Powierzchnia pola do paintballa to około 8000 metrów kwadratowych. Można wybrać wiele przeszkód oraz scenariuszy gier. Mamy możliwość wypożyczenia profesjonalnego sprzętu paintballowego oraz umundurowania ochronnego, które jest obowiązkowe, ponieważ pomimo, że są to kulki, uderzenie w odkrytą część ciała może być bardzo bolesne i spowodować nawet kontuzję. Umundurowanie jest we wzorach wojskowych, co stanowi dodatkową atrakcję. Również w ofercie ośrodka jest możliwość wykupienia grilla lub wynajęcia miejsca na ognisko, ale również są tutaj miejsca noclegowe, więc można z ekipą znajomych zorganizować sobie kompletne kilkudniowe wakacje, a w wolnym czasie wyjść nad morze lub skorzystać z innych atrakcji.

Najlepszą drogą do szybkiej rezerwacji pokoi gościnnych, kwater czy też domków letniskowych Ustronie Morskie udostępnia w internecie. Znajdziemy tam wiele miejsc, a dzięki sporej konkurencji ośrodków wypoczynkowych ceny są tutaj dość niskie w porównaniu z okolicznymi miejscowościami.