Turyści z terenu Polski, jak i państw sąsiadujących chętnie decydują się na przyjazd do Świnoujścia nie tylko zważywszy na ciekawą bazę noclegową, która jest bardzo zróżnicowana i zaczyna się od małych wynajmowanych pokojów, prywatnych kwater kończąc na luksusowych hotelach i apartamentowcach. Również jednym z czynników, jakie kuszą na przyjazd są fascynujące atrakcje związane z tymże miastem. Dość ciekawym i godnym polecenia punktem, od którego powinniśmy zacząć wędrówkę przez Świnoujście jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które mieści się w punkcie będącym niegdyś Ratuszem Miejskim. To pozytywnie wpływa na odbiór osób zainspirowanych tą miejscowością.

Przedstawiana wszystkim przyjezdnym budowla jest uważana za najstarszy architektonicznie obiekt w całym Świnoujściu, który zaczął być budowany w 1805 roku, a budowla została finalnie wydana do użytku po roku 1806 czyniąc z niego niemałą atrakcje dla przyjezdnych. Chcemy zaznaczyć fakt, iż projekt budowy muzeum był już gotowy do wdrożenia 13 lat przed rozpoczęciem budowli, a twórcą tego pomysłu, który wszedł w życie był znany budowniczy o nazwie Meyer.

Po ukończeniu muzeum znanego w zamierzchłych czasach jak ratusz zdecydowano się na powiększenie budynku o wzbogacenie jego uroczą ażurową wieżyczką, co dodaje charakteru budynkowi, a sama wieżyczka mieści się na środku obiektu na samej górze z tego względu, że miała być widoczna z każdej strony.

Widoczność wieżyczki była bardzo istotna ponieważ zamontowano w niej niezwykle oryginalny zegar, który możemy usłyszeć. Wydobywa z siebie dźwięk każdego dnia o godzinie 6 rano i 6 po południu grając kuranty znane zarówno miejskim, jak i przyjezdnym mieszkańcom.

Korzystnym aspektem przyjazdu do miejscowości jest dogodna dla turystów baza noclegowa. Świnoujście oferuje miejsca tymczasowego pobytu w korzystnych cenach, co pozytywnie wpływa na odbiór miasta przez wczasowiczów z całej Europy i nie tylko. Mając wynajęte noclegownie nieopodal omawianego wyżej Muzeum Rybołówstwa Morskiego polecamy dokładnie zbadać obiekt, ponieważ z tyłu budynku znaleźć możemy słynny skwer, na którym jest przepiękna fontanna oraz dająca do myślenia oświetlana tabliczka z napisem „Tym co nie powrócili z morza” mówiąca o rybakach i innych osobach pływających na wódach Bałtyku.

Przed obecnym zastosowaniem budynku jako muzeum we wcześniejszych latach było to miejsce udostępniane jako schron przeciwlotniczy służący mieszkańcom w okresie II wojny światowej.