Bydgoszcz to duże miasto, stolica województwa kujawsko-pomorskiego. Znajduje się tam uniwersytet i wiele szkół wyższych, dzięki czemu miasto to jest znakomicie przygotowane pod względem znalezienia swoich czterech kątów przez studentów.

Bydgoszcz może okazać się znakomitym miastem wypadowym także dla turystów (info na Meteor), ponieważ w okolicy jest wiele atrakcji do zobaczenia, takich jak Solec Kujawski, gdzie znajduje się przepiękny park dinozaurów. Jest tam mnóstwo ogromnych replik prawdziwych dinozaurów, wraz z opisem, jest to znakomita lekcja dla najmłodszych. Bardzo blisko Bydgoszczy znajduje się również Tuchola – stolica Borów Tucholskich. Park Narodowy Bory Tucholskie (info tutaj), to przede wszystkim piękne lasy, setki kilometrów ścieżek pieszych i rowerowych, wiele wydarzeń kulturalnych takich coroczne obchody dni borów tucholskich podczas lata. W Borach znajdziemy mnóstwo grzybów i owoców runa leśnego, skorzystamy ze spływów kajakowych rzeką Brda oraz innymi kanałami wodnymi.

Również w okolicach Bydgoszczy zabytkiem na skalę europejską jest osada w Biskupinie. Pochodzi ona z około ósmego wieku przed naszą erą, czyli liczy już około trzech tysięcy lat, zrekonstruowana wioska to znakomita lekcja historii, możemy naprawdę oderwać się od problemów dzisiejszego świata i na chwilę przenieść się w czasy starożytności. Zobaczymy czym zajmowali się kiedyś ludzie, jak żyli, dowiemy się wielu ciekawostek na ten temat. W Biskupinie można zakupić wiele ciekawych rzeczy takich jak łuki, strzelby, tarcze i wiele ciekawych pamiątek.

W okolicy jednej godziny drogi od Bydgoszczy znajduje się Ciechocinek, najprawdopodobniej najsłynniejsze polskie miasto z tężniami, są one tam ogromne. Jest to miasto uzdrowiskowe, w którym znajduje się sanatorium.

Warto wiedzieć, że charakteru i klimatu bydgoskiego miasta nie tworzy historia ani zabytki, jest to przede wszystkim ciekawa architektura kamienic z przełomu wieku XIX i XX, to właśnie w tym okresie nastąpił ogromny rozwój tego miasta, kierowany przez zaborce niemieckiego. To właśnie taka zabudowa stanowi większość budynków Bydgoszczy i daje jej niepowtarzalny charakter.