Pobierowo jest uważane za jedno z najpiękniejszych polskich miast nad Morzem Bałtyckim, w szczególności dzięki ogromnej ilości zieleni, która znajduje się w mieście. To daje temu miastu niesamowity klimat, wiele obiektów, domów jest położonych już w lesie, między drzewami. Gdzie się obejrzymy tam zobaczymy mnóstwo zieleni. Jedną z największych atrakcji Pobierowa jest niewątpliwie plaża, jest to miejsce, w którym toczy się życie miasta latem. Pobierowo jest położone równolegle do Morza Bałtyckiego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Morze_Bałtyckie) na trzykilometrowym pasie przybrzeżnym i jest to miejscowość typowo wakacyjna, nie ma tu żadnego przemysłu, miasto utrzymuje się i żyje turystyką.

Pobierowo jest najczęściej wybierane z powodu znakomitej lokalizacji, a dzięki swojej rozwiniętej bazie noclegowej, turyści przyjeżdżają właśnie tutaj aby zarezerwować miejsce do zakwaterowania na czas odpoczynku podczas urlopu (http://meteor-turystyka.pl – noclegi Pobierowo). Miejscowość stanowi świetny punkt wypadowy na pobliską wyspę Wolin, na której znajduje się Woliński Park Narodowy słynący z przepięknych, ogromnych klifów, których wysokość dochodzi nawet do 90 metrów. Ponadto żyje tu ponad 230 gatunków ptaków, w tym wiele zagrożonych wyginięciem. Znakomitym sposobem na poznanie Wolińskiego Parku Narodowego od środka będzie skorzystanie z pieszych szlaków, których są trzy – zielony, piętnastokilometrowy, czerwony o długości 19 kilometrów oraz niebieski – najdłuższy, 26 kilometrów.

Poza wyspą Wolin znakomitą atrakcją może być położone zaledwie 8 kilometrów od Pobierowa miasto Dziwnowo, to stąd wypływają okręty turystyczne „Korsarz” i „Victoria”, w szczególności warte jest to polecenia rodzinie z dziećmi, ale oczywiście jest to znakomite przeżycie dla turystów w każdym wieku, również dla dorosłych. Co ciekawe statki są wzorowane wyglądem i klimatem na okręty pirackie.

Reasumując, Pobierowo to przepiękna miejscowość, ale na dłuższy urlop brakuje tu atrakcji, dlatego też znakomitym rozwiązaniem jest zwiedzanie najbliższej okolicy. Na Wyspę Wolin jest stąd zaledwie kilkanaście minut drogi samochodem, a znacznie więcej zaoszczędzimy tutaj na noclegu niż stracimy na paliwo. Baza noclegowa w Pobierowie jest rozwinięta znakomicie, miasto to jest typowo turystyczne, a ceny znacznie niższe niż przykładowo w Międzyzdrojach położonych na wyspie Wolin.