Nie brak w pobliżu Kątów Rybackich pięknych szlaków turystycznych. W daleką podróż, bo aż do Mikoszewa, warto wybrać się z szlakiem żółtym „Jantarowym“. Po drodze będziemy mijać Sztutowo, gdzie niegdyś znajdował się obóz koncentracyjny, Stegnę Jantar i wreszcie Mikoszewo. Na miejscu warto skorzystać z przeprawy promowej do Świbna. Szlakiem Jantarowym możemy również dotrzeć do Krynicy Morskiej. Jest to jedna z najpiękniejszych tras rowerowych, wiodących przez Mierzeję Wiślaną. Zawiedzie się ten, kto liczy tu na proste odcinki. Okolica Kątów Rybackich jest bardzo pofałdowana, są tu liczne wzniesienia i pagórki. Wszystko rzecz jasna za sprawą wydm formujących ten teren. Będąc w Kątach Rybackich i zwiedzając jego najbliższą okolicę, możemy poczuć się niemal jak w górach. Zaskoczyć może również niezwykle bogate runo leśne. Pełno tu grzybów, owoców leśnych. Okolica Kątów Rybackich poprzecinana jest gęstą siecią duktów leśnych.

Wszyscy turyści przybywający tu, zachwyceni są również porządkiem architektonicznym. Wieś składa się w głównej mierze z jednorodzinnej zabudowy. Dominują ośrodki wczasowe, hotele oraz pensjonaty. O wolne noclegi możemy pytać w prywatnych domach. Nawet w szczycie sezonu można tu znaleźć wolne miejsca. Baza noclegowa [np: Kąty Rybackie noclegi] doskonale wpisuje się w leśny krajobraz miejscowości. W osadzie mamy też do wyboru sporą ilość smażalni ryb oraz punktów gastronomicznych. Zewsząd nie atakują nas również tandetne stoiska z pamiątkami.

Nie bądźcie też zaskoczeni, gdy w szczycie sezonu spotkacie na plaży zaledwie kilku turystów. Kąty Rybackie to jedno z nielicznych miejsc, gdzie możemy liczyć na 100% prywatności. Plaża jest szeroka, piaszczysta, latem znajduje się tu również sezonowy bar i smażalnia ryb. W razie, gdyby dopadł nas głód, nie musimy więc pędzić z powrotem do miejscowości.

W Kątach Rybackich warto zapoznać się z długoletnimi tradycjami rybackimi w Muzeum Zalewu Wiślanego. Zaprezentowane są eksponaty starych łodzi szkutniczych, lin, sieci i dawnego sprzętu rybackiego. Latem organizowane są również warsztaty szkutnicze. Wietrzne warunki panujące w tym miejscu sprzyjają puszczaniu latawców. Co roku rośnie liczba zapalonych amatorów tego sportu. Warto wspólnie z dziećmi wykonać samodzielny latawiec. Wystarczy trochę papieru, folii czy patyczków. Na cześć tego hobby na Mierzei Wiślanej organizowany jest „Kiteweekend”. W Kątach Rybackich widok dorosłych puszczających latawce to nie rzadkość. To dobre miejsce na udany i bezpieczny urlop z dziećmi.