Okres wakacji i ferii sprzyja wyjazdom i wycieczkom, które mają pozwolić nam odpocząć a przede wszystkim naładować baterie. Większość z nas, jako cel swoich podróży wybiera klimatyczne miejsca – bogate w piękne widoki i świeże powietrze. Zwardoń to mała, górska przepiękna miejscowość położona 690 m n.p.m. mieszcząca się w województwie śląskim i powiecie żywieckim gminy Rajcza.

Turyści odwiedzający miejscowość mogą liczyć na znakomicie przygotowaną paletę miejsc noclegowych, która zapewnia zakwaterowanie w pensjonatach, domkach lub prywatnych pokojach gościnnych. Zwardoń znany jest z zimowych atrakcji takich, jak: stoki narciarskie, szlaki wycieczkowe i wspinaczkowe, szkółki jazdy na nartach czy deskach. Nad bezpieczeństwem cały czas czuwają doskonali ratownicy GOPR-u oraz instruktorzy.

Wielbicieli regionalnej, góralskiej kuchni przyciągną wyśmienite potrawy, takie jak: kwaśnica, swojski chleb ze smalcem, sery, aromatyczny żur a po całodniowych śnieżnych szaleństwach – rozgrzeje popularny grzaniec.

Warto wybrać się do zabytkowego kościoła i Schroniska Turystycznego Dworzec Beskidzki, budowla z początku XX wieku, która kiedyś posiadała miejsca noclegowe oraz świetną restaurację. Dodatkową atrakcją – godną uwagi jest Żywiecki Park Krajobrazowy.

Miejscowość posiada szeroką gamę pięknych pokoi gościnnych, miejsc w pensjonatach i hotelach, których ogromną zaletą są widoki na góry lasy za oknem.